O PROJEKTU

Říkáte si možná – oč asi jde… Medvědi? Med? Nebo snad, nedejbože, nějaká média? Samá voda. Jde o doktory. Přesněji lékaře. A ještě přesněji - o lékařskou módu. Proč by u všech všudy doktoři, třeba pediatři, ale nejen oni, nemohli mít pěkné, příjemné a prakticky navržené profesionální oblečení?

A tak jsme oslovili význačné módní návrhářky, aby si sedly s lékaři a sestrami, probrali to spolu, a pak navrhly zajímavé, netradiční, slušivé, prostě šik modely pro novou kolekci pracovního „medioblečení“. No a odtud už vede přímá cesta k pilotní charitativní módní přehlídce, která bude navíc poděkováním zdravotníkům za to, jak statečně a obětavě si v době epidemické počínali v první línii.

Bude-li úspěch (a my věříme, že bude), dočkáme se každoročně nové kolekce i jejího předvedení na MediParádě 2022, 2023 (vzestupnou řadu si doplňte sami), kalendáře s exkluzivními fotografiemi i všeličeho dalšího.

A tak přišla...

První myšlenka

Tahle myšlenka se před časem zrodila na dětských odděleních nemocnic a ambulancí, ve kterých působila MUDr. Zuzana Křížová a kolektiv jejích kolegů pediatrů i sester. V mnohých zemích na západ od našich hranic je už léta patrná snaha kreativně projasnit profesní standard pracovního oblečení, v němž zdravotníci tráví třetinu života. Proč se tedy k těmhle snahám nepřipojit i u nás? Proč se nepokusit vnést barvy a kreativitu do oblečení lékařů a sester a přestat zvyšovat stres mnoha dětských pacientů strohou a chladnou uniformitou?

První iniciativa

Celá iniciativa není žádná hurá akce nebo iniciativa z leknutí. Přizvanými partnery jsou lékařská profesní sdružení, nemocnice s proaktivním přístupem managementu a dětského oddělení, módní návrhářky, významné osobnosti.

Logistiku projektu zajišťuje obecně prospěšná společnost Čokoládové děti (která už má s podobnými akcemi mnohou zkušenost) společně s produkčním týmem, nadací a pediatrií MUDr. Zuzany Křížové (Pedimed, s.r.o.).